Van’da Haluk Levent coşkusu

VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından düzenlenen Bahar Şenlikleri kapsamında rock müzik şarkıcısı Haluk Levent, Şehir Stadı’nda konser verdi. Yağmur altında yaklaşık 10 bin kişinin izlediği konserde sanatçı yoğun ilgi nedeniyle zor anlar yaşadı. Levent, izdiham yüzünden konser bitiminde ambulansla stattan ayrılmak zorunda kaldı.

YYÜ’nün bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği geleneksel Bahar Şenlikleri kapsamında Meşale Organizasyon tarafından düzenlenen konserde Haluk Levent sahneye çıktı. Şehir Stadı’nda ücretsiz düzenlenen konsere halk büyük ilgi gösterdi. Yağmur altında gerçekleşen konsere yaklaşık 10 bin kişi katılırken, sanatçı yoğun ilgi nedeniyle zor anlar yaşadı. Kendisine sevgi gösterisinde bulunan hayranlarının arasında ezilme tehlikesi geçiren Haluk Levent’i güvenlik görevlileri izdihamdan güçlükle çıkardı. Bu nedenle konserine ara vermek zorunda kalan Levent, “Böyle yapmayın arkadaşlar kendimi Michael Jackson zannediyorum” diye espiri yaptı.

ARAPÇA ŞARKI

Sanatçı şarkılarını okurken, konsere katılanlardan Kürtçe şarkı talebi de geldi. Haluk Levent de, “Tabii ki tavrımdan ve tarzımdan dolayı benden Kürtçe şarkı istediniz. Fakat herkes kendi anadilinde daha iyi söyler. Ben de kendi anadilimde size bir şarkı okuyacağım” dedi. Sanatçı daha sonra Arapça bir şarkı söyledi.

Yağmur altında sırılsıklam olan Levent, konser bitiminde ise stattan çıkmak için kalabalığın dağılmasını bekledi. Fakat uyarılara rağmen kimse dağılmayınca Haluk Levent ambulansla stadın dışına çıkarıldı.