100 günlük konser maratonu

Türkiye’de son yıllarda “bonzai” kullanımının artması sebebiyle gençlerin önündeki bu çok önemli soruna dikkati çekmek isteyen Haluk Levent, Türkiye’nin dört bir yerinde 100 gün sürecek konser dizisi gerçekleştirmeye karar verdi.
Mayıs veya Haziran aylarında her gün bir konser vermeyi hedefleyen ve konser maratonuna İzmir’in Seferihisar ilçesinden başlayacak olan ünlü şarkıcı, 100. konserini İstanbul’daki Harbiye Açık Hava Sahnesi’nde yaparak bu maratonu tamamlamak istediğini belirtti.
Daha önce 10 saat 55 dakika sahnede kalarak bir rekora imza atan Haluk Levent, 100 günlük konser maratonuyla ilgili de Guinness Rekorlar Kitabı’na başvurduklarını belirtti.
Konserlerden elde edilecek gelirin, uyuşturucu bağımlılarının tedavisini yürütecek bir rehabilitasyon merkezinin açılması için harcanacağını ifade eden Haluk Levent; “Gençlerimizi bu bataktan kurtarabilmek, daha çok dikkati çekebilmek, ses getirebilmek için ‘100 Konser Üst Üste’ projemi hayata geçiriyorum. Aynı zamanda bu bir dünya rekoru olacak.” dedi.